opony

Markowe Opony w dobrej cenie

Opony Twojego auta odpowiadają za bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Gdy stoisz przed wymianą opon zastanawiasz się jakie najlepsze możesz kupić w Twoim budżecie. Ogłoszenia motoryzacyjne często zawierają oferty opon, ale czy warto kupować z niesprawdzonych źródeł? Czy lepiej kupić coś markowego i sprawdzonego w pewnym sklepie? Decyzję musisz podjąć sam, jednak jest wiele przeciwwskazań by kupować niesprawdzone marki, tym bardziej u niesprawdzonych sprzedawców.

 

Samochody używane często sprzedawane są wraz z kompletami opon na drugi sezon. Dokładnie je przeglądnij, w jakim są stanie, jakiej marki i ile mają już lat. Stare opony są niebezpieczne, niezależnie od głębokości bieżnika. Chociaż nie ma sankcjonowanych przez władze wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, kiedy opona jest zbyt stara, aby była bezpieczna, wielu producentów samochodów zaleca wymianę po sześciu latach od daty produkcji . Stare opony były i są sprawcą śmiertelnych wypadków.

Kiedy nadejdzie czas na zakupy nowych opon, możesz znaleźć przytłaczającą liczbę opcji. A ceny mogą wahać się od zaskakująco tanich do szalenie drogich. Na szczęście nie musisz kupować najdroższej dostępnej opcji, aby uzyskać dobry komplet opon. Raporty konsumenckie pokazują co warto kupić. W oparciu o wyniki i oceny spośród testowanych typów opon najdroższe modele zajęły najwyższe miejsca tylko w dwóch przypadkach. Oznacza to, że wyższa cena nie zawsze oznacza, że ​​kupujesz lepszą oponę! Ale cały czas mówimy o markowych oponach, jedynie wskazuje, że nie zawsze te najdroższe = najlepsze. Oczywiście rzeczywista cena za oponę będzie się różnić w zależności od miejsca, w którym robisz zakupy, rozmiaru opony i typu opony, której potrzebujesz do swojego pojazdu.

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy online, czy w sklepie, możesz zawęzić wybór, znając dane samochodu i rodzaj opon, które aktualnie masz na nim . Najprawdopodobniej będziesz chciał wybrać podobną oponę. Oprócz rozmiaru i indeksu prędkości istnieje pewna doza elastyczności w wyborze rodzaju opon. Wybierz coś, co ma sens dla samochodu, którym jeździsz i warunków, w jakich będziesz jeździć.