dywaniki

Maty bagażnika dywaniki niezbędne wyposażenie Twojego auta

Dzięki wykładzinom podłogowym czy matom bagażnika ochronisz wnętrze swojego samochodu. Zapewniają one czystość, poprzez wysokie krawędzie, które pomagają wychwytywać np. zanieczyszczenia i płyny z rozlanych pojemników. Sam materiał z jakiego są wykonane także nie dopuści to zabrudzenia wnętrza. Samochód w każdej chwili może się ubrudzić, czy to ze względu na porę roku (deszcz, czy śnieg są najlepszym przykładem), ale także może dojść do sytuacji, że coś co przewozisz ulegnie zniszczeniu, lub po prostu nieszczęśliwym trafem opakowanie rozerwie się. Wtedy cała zawartość zostanie we wnętrzu Twojego auta. Na pewno wiesz ile pracy może kosztować usunięcie np. oleju z odkręconej butelki, czy nawet zwykłego słodkiego napoju przewożonego w bagażniku. Zdecydowanie zadbaj o wnętrze kupując maty ochronne do wnętrza.

 

Przy wyborze maty należy zwrócić uwagę na następujące cechy : obręcze i grzbiety, spód maty, jej grubość.  Wybierz produkt, który ma wysokie krawędzie, które z pewnością zahamują więcej zanieczyszczeń i płynów z rozlanych opakowań. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to kupić matę, która ślizga się, będzie przemieszczała się razem z bagażem. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na spód dywaników lub wykładzin, które chcesz kupić. Najlepiej byłoby, gdyby istniał jakiś haczyk, który można przymocować do podłogi pojazdu, aby utrzymać maty na miejscu. Oczywiście jeśli zdecydujesz się kupić oryginał, to będzie on dopasowany do wnętrza bagażnika idealnie. Praktycznie każde samochody osobowe mają do wyboru z całej gamy akcesoriów takie maty.

Może się wydawać, że nie jest to decydujący czynnik przy wyborze maty podłogowej, ale grubość odgrywa rolę w skuteczności wykładziny podłogowej. Im grubsza mata podłogowa, tym więcej płynu może wchłonąć, co utrudnia jej czyszczenie, ale doskonale ochroni wnętrze bagażnika. Istnieje szeroka gama mat do bagażnika, które możesz kupić do swojego pojazdu. Od opcji z pełnej gumy, które zapewniają lepszą ochronę, po przezroczyste, które chronią przed błotem i drobnymi zanieczyszczeniami. Bez względu na to, co zamierzasz kupić, zalecamy trzymanie się znanych marek, które mają po prostu produkty dobrej jakości i idealnie spasowane. A najlepszą opcją jest zakup produktu producenta samochodu.