audi q3

Najtańszy samochód używany dla rodziny

Zakup nowego samochodu to luksus na który wbrew pozorom może pozwolić sobie niewiele osób. Z tego powodu od lat sprzedaż aut używanych jest nawet czterokrotnie wyższa od sprzedaży aut fabrycznie nowych. Nie dzieje się tak bez powodu. Auto używane można zakupić nawet za naprawdę niewielkie pieniądze. Jakie najtańsze modele dobrze sprawdzą się w roli aut rodzinnych?

Jakie są najtańsze auta rodzinne?

Do najtańszych aut rodzinnych zaliczymy pojemne samochody używane o niewielkiej cenie. Powinny to być auta klasy kompaktowej lub średniej, najlepiej z nadwoziem typu kombi, gdyż zapewnia ono bardzo dużo miejsca nie tylko na wożenie całej rodziny, ale też bagaże w wypadku wyjazdu na wakacje. Cena nie powinna przekraczać 10 tysięcy złotych, a same auto musi być wyposażone w niezłą, lecz oszczędną jednostkę napędową.

Volkswagen Golf IV

Gdy szukamy rodzinnego samochodu z koncernu VAG na myśl przychodzi nam raczej Volkswagen Passat. Znacznie lepszą propozycją pod względem cenowym jest jednak Volkswagen Golf IV w odmianie kombi. Auto banalnie proste w obsłudze, dość pojemne i przede wszystkim tanie w naprawach. Pod jego maską trafimy na praktycznie same niezawodne jednostki benzynowe oraz wysokoprężne. Licząc na oszczędność i dobrą dynamikę najlepszy wybór to naturalnie legendarne 1.9 TDI, które charakteryzuje się dobrymi osiągami, ale też niezłym spalaniem i tanim utrzymaniem. Dobra alternatywa dla Golfa IV kombi to na przykład Skoda Octavia, czyli auto w dużej mierze z Golfem spokrewnione.

Peugeot 307

Auta używane z Francji w Polsce są mocno niedocenione. Przez lata przylgnęła do nich łatka dość mocno wadliwych i często się psujących. Miało to jednak swoje powody, sam Peugeot 307, czyli kompaktowe kombi od producenta z Sochaux na początku również miał spore problemy. Te udało się jednak wyeliminować w kolejnych latach produkcji, a istniejące auta naprawiano w ramach akcji serwisowych. Świetny Peugeot 307 jest w wersji SW. Ma ona 7 miejsc, tylna kanapa to trzy osobne fotele, co zapewnia mnóstwo miejsca, a także pod maską znajdziemy naprawdę dobre jednostki benzynowe oraz wysokoprężne. Te pierwsze świetnie pracują z gazem, a diesle to niezawodne i mocne silniki z rodziny HDI.

Toyota Avensis

Auto będące uosobieniem Toyoty. Nudne, nijakie z wyglądu, lecz niesamowicie niezawodne pod względem mechanicznym. Auto jest w stanie wytrzymać ogromne przebiegi, lecz ma nieco większe problemy niż dwa wcześniej wymienione samochody. Toyota Avensis T22 jest bowiem podobnie jak wiele samochodów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni bardzo podatna na korozję. Ponadto w przeciwieństwie do swych rywali jej estetyka zarówno we wnętrzu jak i z zewnątrz nie zaciekawi absolutnie nikogo. Ogromna zaleta to cena. Toyota Avensis jest niezwykle tania, a jeśli egzemplarz jest zadbany blacharsko to wytrzyma przez bardzo długie lata użytkowania. Pod maską najlepsze są silniki benzynowe, które oferują sporą moc i wytrzymają praktycznie wszystko. Jedyna rzecz, którą trzeba jednak zaakceptować to tragiczny wygląd i tendencja do korozji.