ford puma

Najtańszy samochód używany do miasta

Gdy potrzebny nam jest samochód do poruszania się jedynie po mieście można za naprawdę niewielką kwotę wejść w posiadanie auta, które spełni wymagania. Dobry pojazd miejski musi być przede wszystkim niewielki, zwinny oraz oszczędny by móc sobie radzić w wąskich uliczkach i na zatłoczonych parkingach. Jakie najtańsze auta dobrze sprawdzą się w jeździe miejskiej.

Jakie wymagania musi spełniać tani, miejski samochód?

Podstawowe wymaganie, które muszą spełnić samochody używane przeznaczone do miasta to rozmiary. Jeśli mają być jak najtańsze to powinny być niewielkie, więc najlepiej sprawdzą się auta używane z segmentu A, B oraz mniejsi przedstawiciele klasy kompaktowej, czyli segmentu C. Kolejny warunek to naturalnie cena. Interesują nas auta najtańsze, więc ta nie powinna przekraczać pięciu tysięcy złotych. Oprócz tego warto by samochód miał pod maską dość oszczędny silnik, który zapewni autu niezłą dynamikę.

Peugeot 206

Peugeot 206 to absolutny klasyk wśród miejskich hatchbacków z początku XXI wieku. Samochód ten ma przede wszystkim proste i niezawodne jednostki napędowe pod maską oraz jest względnie bezawaryjny pod względem całości. Auta te są niezwykle popularne nie bez powodu. Ich serwis nie kosztuje wiele, a niewielkie rozmiary i dobre silniki sprawiają, że w mieście Peugeot 206 sprawdza się wręcz idealnie.

Toyota Yaris

Ulubione auto szkół jazdy i wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego świetnie sprawdza się też jako tanie auto miejskie. Egzemplarze pierwszej generacji kosztują bez problemu mniej niż 5 tysięcy złotych, a cechuje je wszystko co można spodziewać się po Toyocie. Yaris to jest więc prosty, niezbyt atrakcyjny hatchback, który ma jednak niewielkie rozmiary, mały apetyt na paliwo i jest tak niezawodny, że przeżyje pewnie niejedno nowsze auto.

Volkswagen Polo

Zawsze gdy mowa o najtańszych autach z danej klasy lista praktycznie nie może się obyć bez auta od Volkswagena lub marki wchodzącej w skład koncernu VAG. Tym razem w kwestii aut miejskich wybór padł na plasujące się w segmencie B Polo. W niskiej cenie są dostępne modele czwartej generacji. Jest to bardzo znana konstrukcja, która dzieli sporo części w tym płytę podłogową z Seatem Ibiza, Skodą Fabia oraz Audi A2. Z tego powodu Polo to auto proste w naprawach, pod maską znajdziemy bardzo dobrze znane i lubiane jednostki napędowe Volkswagena, które szczególnie w przypadku diesli są niezwykle oszczędne. Polo ponadto oferuje całkiem sporo przestrzeni wewnątrz jak na swoje rozmiary pozwalające zaparkować je praktycznie wszędzie.

Opel Corsa

Kolejne auto z listy, które gdyby wyjść na ulicę polskiego miasta w poniedziałkowy poranek to spotkalibyśmy nie jednego a kilkanaście jak nie kilkadziesiąt aut z tej linii modelowej. Corsa to prosta, niemiecka konstrukcja lubiana za swą niską cenę i koszty utrzymania. Najtańsze Corsy to Corsa B oraz Corsa C, czyli druga oraz trzecia generacja tego małego miejskiego hatchbacka rodem z Russelsheim. Największa zaleta to ogromna dostępność, gdyż te auta używane można kupić praktycznie wszędzie, a ceny za to auto są wręcz śmiesznie niskie.