bmw

Najtańszy samochód używany z tylnym napędem

Napęd na tył był jednym z najczęściej stosowanych jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Potem doszło jednak do sporej rewolucji w wyniku której szczególnie producenci europejscy produkują głównie auta z napędem na przód. Wyjątków takich jak BMW, które z małym wyjątkiem robi tylko auta z napędem na tył lub obie osie jest naprawdę niewiele. Jakie auta z napędem na tył są najtańsze?

Najtańsze auta z napędem na tył

Auta z napędem na tył są niezwykle pożądane. Tanie samochody z takim rodzajem napędu świetnie nadają się na pierwszy driftowóz, czy też oferują po prostu lepsze doznania z jazdy, gdyż taki napęd lepiej sobie radzi z dużą mocą niż napęd na przód. Samochody używane z napędzaną tylną osią są zazwyczaj jednak dość drogie. Jakie są najtańsze z nich?

BMW serii 5 E39

Bawarskiego producenta w tym zestawieniu będzie naprawdę wiele. W głównej mierze auta używane z napędem na tył pochodzą właśnie z tej marki, gdyż BMW używa jedynie napędu na tył w swoich samochodach, przez co stanowi jednego z lidera pod względem produkcji aut z napędem tego typu. BMW serii 5 E39 to czwarta generacja aut klasy wyższej od niemieckiego producenta. Z tego powodu liczyć w niej można na bardzo dobre jak na swoje lata wyposażenie. Produkcja odbywała się w latach 1995-2004, a pod maską znaleźć można silniki o mocy od 136 koni mechanicznych w górę, więc jest to naprawdę spory zapas mocy. Auta te są niezwykle tanie, gdyż znajdziemy je za zaledwie kilka tysięcy złotych, lecz jest to okupione tym, że ich stan często woła o pomstę do nieba.

BMW serii 3 E36

Kolejne auto rodem z Bawarii. Podobnie jak E39 BMW E36 jest w najprawdopodobniej najgorszym momencie dla aut z tej marki. Jest ono bowiem za młode na youngtimera, więc jest dość tanie, ale przez to te auta używane są kupowane przez wielu młodych kierowców, którzy ani trochę nie oszczędzają tego auta klasy średniej. BMW E36 zapewni jednak naprawdę niezłe wyposażenie i przede wszystkim bardzo dobre wrażenia z jazdy, dzięki mocnym jednostkom napędowym i satysfakcjonującym prowadzeniu, które wynika z właśnie napędu na tył. Chcąc wejść w posiadanie taniego BMW E36 trzeba jednak pamiętać o tym, że jego stan będzie dość słaby i może wymagać sporych inwestycji. Z drugiej strony może to być ostatni moment na zakup tej generacji BMW serii 3 zanim zyska ono miano youngtimera i zacznie być coraz mniej dostępna oraz droższa.

Mercedes-Benz klasy E W124

Mercedes W124 to pierwsza klasa E, która powstała. Dziś jest to auto już dość przestarzałe, lecz podobnie jak w BMW auto, które można kupić tanio z napędem na tył, gdyż niemiecki producent zajmuje się również produkcją głównie samochodów z napędem tego rodzaju. Dziś Mercedes W124 to auto już naprawdę przestarzałe, gdyż samochód ten to jedynie lifting Mercedesa W124, który tworzył osobny model przed zmianą nazewnictwa i był budowany od 1984 roku. Auto nie jest więc dziś już specjalnie nowoczesne, lecz może stanowić ciekawy materiał na youngtimera. Ponadto jak na klasę E przystało oferuje solidne wyposażenie nawet jak na dzisiejsze standardy wśród samochodów używanych w tej cenie.