samochód na podnośniku

Usługi zabezpieczenia podwozia i karoserii samochodu

Kupując samochody nowe możemy być pewni, że ma ono fabryczne zabezpieczenia podwozia. Karoseria niekoniecznie jest zabezpieczona odpowiednio, być może jedynie w samochodach premium. Samochody używane warto po zakupie odstawić do odpowiedniej firmy, która zajmie się zabezpieczeniem antykorozyjnym podwozia i lakieru karoserii.

Zabezpieczenie podwozia

Podwozie samochodu to wbrew pozorom miejsce gdzie dużo się dzieje. Kamienie, woda, bród mogą wyrządzić znaczne szkody, a gdy osłona elementów będzie niedostateczna to wkrótce samochód zaatakuje rdza. Pamiętajmy, że w podwoziu umiejscowione są przewody hamulcowe, układ wydechowy, a gdy one zaczną ulegać zniszczeniu koszty naprawy będą spore.

Koszt i czas konserwacji podwozia zależy od tego w jakim ono jest stanie, czy i jak było zabezpieczane. Można przyjąć, że proces ten potrwa kilka dni i będzie kosztował w widełkach 800-1500 zł. Po zabezpieczeniu samochód będzie należycie chroniony od mechanicznych uszkodzeń, a woda już tak łatwo nie dostanie się i nie będzie prowadziła do korozji. Nie każde samochody, nawet te wyjeżdżające z fabryki są należycie zabezpieczone.

Zabezpieczenie karoserii, nadwozia, lakieru

Często ogłoszenia motoryzacyjne pokazują auta z lśniącym lakierem. To nie tylko po to by dobrze się prezentowały. To też forma ochrony lakieru i blacharki. Owszem preparaty ochronne sprawiają, że auto wolniej się brudzi, ale to powoduje, że rzadziej je będziemy myli, co oszczędzi lakier.

Woski i polimery to zabezpieczenia stosowane dawniej. Dzisiaj chroni się lakier by jak najdłużej świetnie wyglądał, ale także po to, by nie dochodziło do jego mniejszych zarysowań i uszkodzeń. Zabezpieczenie karoserii ma za zadanie także chronić ją przez chemią z jaką prędzej, czy później lakier się spotka.

Ceramika i kwarc to najnowsze zdobycze technologii w zakresie ochrony lakieru . Mimo iż wspomniane środki są dzisiaj znakomitymi powłokami to wielu właścicieli drogich samochodów decyduje się na zabezpieczenia lakieru folią. Jedynie o czym trzeba pamiętać, to folia doskonale chroni, ale nie jest doskonale przejrzysta, a w przypadku drogich aut zniweluje efekt doskonałego lakieru.