kia stinger

Wyprzedaż rocznika przeceny aut nie tylko po nowym roku

Pandemia COVID-19 wpłynęła na produkcję pojazdów na całym świecie i przyniosła zamknięcia fabryk, ograniczoną liczbę pracowników i globalny niedobór chipów półprzewodnikowych, które są niezbędnymi komponentami w nowoczesnym pojeździe. Oznacza to, że rok 2021 nie będzie normalnym rokiem, jeśli chodzi o wybór dostępnych samochodów i rabaty na które liczysz. Jednak jak w każdej branży istnieją okresy, gdy jest dobry czas na zakup tanio nowego auta.

 

Najlepszy czas na zakup samochodu jest wtedy po prostu gdy go potrzebujesz. Pamiętaj, że od podjęcia decyzji o zakupie do faktycznego sfinalizowania transakcji może minąć ponad miesiąc, tak na przykład jest w salonie marki Jeep.

Dobrą okazją na zakup samochodu jest koniec miesiąca. Dealerom może zabraknąć kilku samochodów, które zabraknie im kwoty sprzedaży, która zapewniłaby im dużą premię. Sprzedawcy będą mieli większą motywację do zawarcia umowy z kupującym i mogą mocno zdyskontować samochody, rekompensując wszelkie utracone pieniądze z premią. Tak właśnie było, gdy wymarzony Opel trafił w ręce kolegi. Jeśli jesteś w trakcie negocjacji, a dealer zaoferuje ci bardzo niską cenę, poświęć chwilę, aby zapytać sprzedawcę, dlaczego dealer jest gotów potencjalnie stracić pieniądze na tej sprzedaży. Jeśli powód ma dla ciebie sens, a cena jest znacznie lepsza niż wynika z twoich badań, może to być znak, że dealer próbuje osiągnąć cel sprzedaży.

Jeśli Twoim głównym celem jest zakup lub leasing nowego samochodu po najlepszej możliwej cenie, dane statystyczne wskazują, że grudniowe wyprzedaże przyniosą Ci najwięcej oszczędności. Powinieneś poszukać pojazdu z poprzedniego roku modelowego ponieważ statystycznie grudzień ma najwyższą w całym roku zniżkę od sugerowanej ceny detalicznej — średnio 11%. Jednak każdy producent inaczej traktuje wyprzedaż. Tak więc niektóre salony samochodowe będą miały lepszy wybór pojazdów rocznych pod koniec roku, podczas gdy w innych oferta może być niewielka. Pamiętaj, aby sprawdzić rabaty pod kątem rabatów gotówkowych jak i niskooprocentowanych kredytów lub ofert leasingowych.